Ove godine proslava Dana škole obeležila se nizom dešavanja. Prvi u nizu je bio Recital pesama  koji se održao 13.03.2018.

Da se podsetimo kako je škola izgledala pomogla nam je izložba „Nekad i sad“ koja je otvorena  15.03.2018. u hodniku škole. Kako je biti u ulozi nastavnika osetili su učenici koji su istig tog dana držali nastavu. Kraj nedelje u kojoj je počelo obeležavanje našeg jubuileja začinili smo svečanim koncertom učenika na raznim instrumentima i poezijom u okviru manifestacije „Antićevi dani“. Izložba radova naših učenika i učenika OŠ „Vasa Stajić“ i studenata Akademije likovnih umetnosti postavljena je u holu škole.

Dan škole

Početak nove nedelje u kojoj smo obeležili rođendan naše škole obojile su tri aktivnosti: Vašar spretnih ruku, Dramsko veče i odbojkaška utakmica između učenika i nastavnika.

20.03.2018. druženje sa piscem, Jasminkom Petrović, bilo je namenjeno prvacima koji su uz čitanjac i priču doživeli knjigu na jedan nov način.

Istog dana u večernjim terminima na druženju sa bivšim radnicima naše škole zablistali su „Petefijevi slavuji“ hor učenika i nastavnika.

Samostalnom izložbom naše Marte Kiš Buterer u OŠ „Vasa Stajić“ obeležilo smo rođendan ove dve škole.

I kao kruna svih dešavanja, u petak, 23.03.2018, otvorena je zajednička izložba učenika naše škole, OŠ „Vasa Stajić“ i studenata Akademije umetnosti.

IZVEŠTAJ SA OKRUŽNOG TAKMIČENJA IZ SRPSKOG KAO NEMATERNJEG JEZIKA

2017/18. GODINE

Okružno takmičenje iz Srpskog kao nematernjeg jezika održano je 18. 4. 2018. godine u Osnovnoj školi „Petefi Šandor” u Novom Sadu. Na takmičenju je učestvovalo 30 učenika VII i 34 učenika VIII razreda, predstavnika Južnobačkog okruga.

Testovi su otvoreni u 9 sati u prisustvu komisije koju su sačinjavali sledeći članovi: Snežana Šanta iz OŠ „Bratstvo jedinstvo”, Kucura, Karolina Gašparovski iz OŠ „15. oktobar”, Pivnice, Nataša Dobrić i Zoltan Arđelan iz OŠ „Petefi Šandor” u Novom Sadu. Takmičenje je počelo prema utvrđenoj satnici u 10 časova i učenici su do 11 i 30 rešavali testove koje je sastavila profesorka Jelena Redli sa Filozofskog fakulteta u Novom Sadu.

Za pregled testova oformljene su sledeće komisije:

7. RAZRED:

1. Olja Ruskovski

2. Ankica Benka

3. Snežana Hasanagić Đorđin

4. Saša Ilić

5. Zorana Buha

6. Alena Litavska

8. RAZRED:

1. Radimirka Vuković

2. Bukvić Branislava

3. Tatjana Krstić

4. Mirjana Ivanković

5. Tatjana Dondur

6. Sava Đurđević

CENTRALNA KOMISIJA I KOMISIJA ZA ŽALBE:

1. Branislava Bukvić

2. Snežana Šanta

3. Nataša Dobrić

Nakon pregleda testova komisija za žalbe je dala na uvid testove učenice Une  Žilić iz OŠ „Jan Čajak” iz Bačkog Petrovca, učenice Sanje Francisti iz OŠ „Ljudevit Štur” iz Kisača njihovim predmetnim nastavnicima. U oba testa je pronađen propust, greška je ispravljena i učenice su se plasirale na republičko takmičenje.

Na Republičko takmičenje plasiralo se 9 učenika VII razreda i 17 učenika VIII razreda. Prilog sa tabelom u kojoj su rezultati takmičenja šaljem Vam u eksel dokumentu.

Izveštaj sastavila:

Nataša Dobrić

OŠ „Petefi Šandor”, Novi Sad

U subotu, 27. januara 2018. obeležena je školska slava, Sveti Sava. Hor sastavljen od učenika Medicinske, Mašinske i naše škole su otpevali himnu svetom Savi, a zatim je sveštenik osveštao slavski kolač. Učenici su glumom, pesmom i igrom dočarali lik i delo Svetog Save. Da bi sve to tako lepo i svačano izlgedalo pobrinuli su se veroučitelji Bojana Petrović i Ivan Kostić, i nastavnica Slađana Knežević dok je hor vodila Dragica Vidović- Trnavac.

Detalj sa priredbe

Raspored aktivnosti povodom proslave dana škole

13.03.2018.

13:00 - Recital pesama od 13h