Javna manifestacija povodom obeležavanja Svetskog dana hrane svake godine obeležava se 16. oktobra. Tim Savetovališta za mlade prepoznao je našu školu kao partnera u realizaciji ovogodišnje kampanje pod sloganom “Značaj pravilne ishrane“. Manifestacije je obeležena 16. oktobra od 10 do 12 časova u holu naše škole. Pored naših učenika III razreda, učešće u obeležavanju ovog dana uzeli su i drugi, nama dragi gosti: Udruženje roditelja dece obolele od dijabetesa „ Plavo srce 021“, Medicinska škola „7. april“, Srednja ekonomska škola „Svetozar Miletić“, Poljoprivredna škola iz Futoga, Institut za javno zdravlje Vojvodine, Centar za promociju zdravlja Doma zdravlja „Novi Sad“, Mačevalački klub i plesna grupa „Gru“. Povodom obeležavanja Dana zdrave hrane učenici i učitelji trećeg razreda organizovali su niz aktivnosti koje su prethodile samoj manifestaciji. Aktiv učitelja trećeg razreda i pedagog škole Katica Arsenijević osmislili su i isplanirali radionice po odeljenjima, koje su realizovane na časovima odeljenskog starešine i likovne kulture. Učenici su proširili svoja znanja o zdravoj ishrani i njenom značaju. Realizovane su i sledeće aktivnosti po odeljenjima: - IZRADA PREDLOGA JELOVNIKA PO DANIMA - IZRADA KUVARA POD NASLOVOM “PUN TANjIR ZDRAVLjA” - PISANjE LITERARNIH RADOVA NA TEMU “ZDRAVA ISHRANA” - OSMIŠLjAVANjE PORUKA I PANOA O ZNAČAJU ZDRAVE ISHRANE - PRIKAZIVANjE ZNAČAJA PRAVILNE ISHRANE KROZ ČASOVE SLIKANjA I VAJANjA. U holu naše škole 16. oktobra svi radovi naših učenika i prisutnih gostiju izloženi su na štandovima. Svako odeljenje je moglo da predstavi svoje radove, a prisutni su imali su priliku i da probaju sveže ceđene voćne sokove, sezonsko voće i povrće na mini pijaci, ali i domaća integralna peciva i kolače, koji su pripremljeni specijalno za tu priliku. U dve učionice vredne ruke naše dece su pred mnogobrojnom publikom stvarale predivne ukrase od voća i povrća u obliku životinja, cveća... Nakon mini pijace, učenici trećeg razreda imali su javni čas o značaju pravilne ishrane u Kino sali. U dvorištu škole uz muziku i ples deca su završila manifestaciju zadovoljna, sa osmehom i rečima da im je bilo lepo i poželela da ovakvih aktivnosti imamo što češće. Veliko i nesebično učešće u ovoj manifestaciji uzeli su i roditelji dece, koji su zaslužni za pune trpeze zdrave i ukusne hrane. Ovo naše lepo i korisno druženje posetili su i učenici starijih razreda, kolege nastavnici i uprava škole. Učiteljica Nada Jović