Učenici naše škole, prvenstveno 5-6 sa svojom razrednom Ildikom Milosavljević i nastavnicom likovne kulture Martom Kiš Buterer organizovali su proteklog vikenda niz humanitarnih aktivnosti kako bi prikupili sredstva za svog druga iz odeljenja, Svetu devića, koji boluje od tumora. Prva u niz tih aktivnosti je bio humanitarni koncert na kojem su đaci pevali, svirali... a Sveta je uživao u muzici. Svi prisutni su donirali onoliko koliko su mogli. Atmosfera je bila vrlo lepa, dirljiva i pozitiva. U subotu je, uz pomoć roditelja, organizovan humanitarni vašar na kojem su se prodavali kolači i razne đakonije, bacale loptice, pa čak i probno vozio hoverbord. Sve to uz nadoknadu koliko je ko smatrao da treba i može da donira u tom trenutku za našeg Svetu. Otvorena je humanitarna izložba dece iz Dnevnog boravka škole Milan Petrović, koji su ovom prilikom prodavali svoje proizvode: sapune, ukrase za jelke, kalendare... Nastavnica Marta Kiš Butere je sa studentima Akademije umetnosti organizovala crtanje portreta uz dobrovoljnu nadoknadu. Sve ove aktivnosti su bile vrlo posećene, a atmosfera je bila sjajna!