AZ ISKOLA TÖRTÉNETE

A Petőfi Sándor Általános Iskolát 1955-ben alapították XIII nyolcosztályos iskola néven. A szülők és a dolgozók kezdeményezésére fennállásának első évében átnevezték a mai nevére. Az iskola azóta is Petőfi Sándornak, Európa egyik legismertebb költőjének a nevét viseli.
Az iskola egy félkész épületben (a mai első szárnyban) kezdte meg a munkáját. 1960-ban az épület új arculatot kapott, felépítették az első szárnnyal azonos kinézetű második szárnyat. Az intézmény ekkor 8 új tanteremmel bővült, és ezzel több mint 500 új diáknak biztosított tantermet. A harmadik szárny és a nagy tornaterem felépítése 1988-ban fejeződött be. 2007-ben ebédlővel és 4 új tanteremmel, 2010-ben pedig újabb 6 tanteremmel bővült az iskola.
A kiváló nevelői-oktatói munkának és a tanárok, tanítók folyamatos továbbképzésének köszönhetően az oktatás minősége napról napra javul, az iskola pedig felszereltebbé válik.