ISTORIJAT

OŠ "Petefi Šandor" je osnovana 1955. godine pod imenom "XIII osmogodišnja škola" da bi na inicijativu roditelja i članova kolektiva već u prvoj godini svoga postojanja dobila ime OŠ "PetefiŠandor", pesnika koji spada u red najvećih poetskih velikana Evrope. Rad škole je počeo u delu izgrađene zgrade (današnjeg prvog krila), da bi 1960. godine škola dobila novu fizionomiju. Podignuto je drugo krilo zgrade potpuno identično prvom.

Škola je dobila 8 novih učionica, tj preko 500 učeničkih mesta. Dogradnja trećeg krila sa velikom fiskulturnom salom završena je 1988. godine. Tako je omogućeno savremeno organizovanje nastave, vannastavnih i drugih aktivnosti učenika. Nova trpezarija i četiri učionice dograđene su 2007, a još jedno proširenje sa šest novih učionica završeno je 2010.

Vrednim radom i zalaganjima nastavnika i njihovim učešćem na mnogobrojnim seminarima škola je iz dana u dan sve opremljenija i nastava je kvalitetnija.