Петефи Амбасадори
Petefi Ambasadori

WWF, Светска организација за природу одржала је први циклус програма „ЊЊФ Академија за природу“ у Истраживачкој станици Петница од 18-22. октобра 2016. године.У програму је учествовало 10 наставника и 10 ученика са територије НП-ова и ЗПД-а. Циљ обуке је био оснаживање наставника и ученика, осмишљавање и спровођење школских пројеката на тему заштите животне средине.
Нашу школу представљале су ученица седмог разреда Милица Становић и наставница биологије Тамара Гавриловић које су из Петнице вратиле са пуно лепих утисака, ентузијазма и донеле нову титулу школи „Амбасадор Националног парка Фрушка Гора“.
У наредним активностима, Петефи амбасодоре очекује низ занимљивих радионица, снимање филма, уређивање сајта али и многобројне посете НП Фрушкој Гори.

Амбасадори НП Фрушка гора - Радио Телевизија Војводине

PETŐFI NAGYKÖVETEK

Petefi Ambasadori

A Természetvédelmi Világalap (WWF) 2016 okt. 18-a és 22-e között tartotta meg a WFF Természetakadémia elnevezésű programjának első ciklusát a Petnica kutatóállomáson. A programban 10 tanár és 10 diák vett részt több iskolából.
A képzés célja a tanárok és a diákok fejlesztése és a természetvédelmi témájú iskolai projektumok kialakítása és kivitelezése volt. Iskolánkat Milica Stanović, 7. osztályos tanuló és Tamara Gavrilović biológiatanárnő képviselte, akik Petnicáról sok szép élménnyel és hatalmas lelkesedéssel tértek vissza. Iskolánk a képzés után a Fruška Gora Nemzeti Park nagykövete címmel gazdagodott.
Az elkövetkező foglalkozásokon a Petőfi Nagyköveteket számos érdekes műhelymunka, filmforgatás, weboldal szerkesztés és a Fruška Gora Nemzeti Park látogatása várja.

Амбасадори НП Фрушка гора - Радио Телевизија Војводине