Обележавање школске славе 2019

И ове као и претходних година прослављена је школска слава Свети Сава. 27. јануара 2019, у недељу, дошли смо да прославимо овај значајан дан за све школе. Својим присуством догађај су увеличали наставници, директор и свештеник који је отворио ову приредбу. Директор нам је указао на историјски значај овог дана. Свечаност се састојала од наступа школског хора и представе нашег одељења 52. Припремили смо кратак осврт на историју Србије и породицу Немањић. Ову представу је режирала и осмислила наша учитељица Милица Ерцег. На крају четвртог разреда извели смо је као завршну представу. И ове године, иако је изведена пред бројнијом публиком одлично је прошла и ми смо веома задовољни.

Аутор текста:

Тара Рубин 52

Обележавање школске славе

У суботу, 27. јануар 2018. обележена је школска слава, Свети Сава. Хор састављен од ученика Медицинске, Машинске и наше школе су отпевали химну светом Сави, а затим је свештеник освештао славски колач. Ученици су глумом, песмом и игром дочарали лик и дело Светог Саве. Да би све то тако лепо и свађено излгедало побринули су се вероучитељи Бојана Петровић и Иван Костић, и наставница Слађана Кнежевић док је хор водила Драгица Видовић-Трнавац.

ISKOLANAP 2018

2018.jan.27-én, szombaton ünnepelte iskolánk Szent Szávának, az iskolák védőszentjének napját. Az Egészségügyi és a Gépészeti középiskola, valamint a Petőfi Sándor Á.I.
tanulóiból összeállított kórus elénekelte Szent Száva himnuszát, majd pravoszláv szokás szerint megszentelték az ünnepi kalácsot.
A tanulók színdarabokkal, énekkel és tánccal elevenítették fel Szent Száva életét és munkásságát. Az ünnepségre Bojana Petrović és Ivan Kostić hittantanárok, valamint Slađana Knežević tanárnő készítették fel a diákokat, a kórust pedig Dragica Vidović-Trnavac vezette.