PETŐFI SÁNDORRÓL
Tudjunk meg többet a költőről, akinek a nevét viseli iskolánk!
Petőfi Sándor (született Petrovics Sándor, Kiskőrös, 1823. január 1. – Fehéregyháza környékén, 1849. július 31.)
Apja Petrovics István, anyja Hrúz Mária volt. A magyar romantika legkiemelkedőbb költője, forradalmár, nemzeti hős. Rövid élete alatt közel ezer verset írt, ebből körülbelül nyolcszázötven maradt az utókorra, és az ismertebbeket sok más nyelvre lefordították. A „márciusi ifjak” egyik vezetőjeként részt vett az 1848. március 15-ei forradalomban, amelynek a szimbólumává vált. A 26 éves költő a szabadságharc küzdelmeiben is részt vett, a történészek mai álláspontja szerint életét áldozta a magyar szabadságért, hiszen 1849. július 31-én esett el a segesvári csatában. Eltűnésének minden körülménye a mai napig sem tisztázódott.
Korábban még ismeretlen témákat honosított meg a magyar költészetben: nála jelent meg először a családi líra, szerelmi költeményeiben a hitvesi, házastársi szerelem ábrázolása, tájköltészetében pedig a „puszta”, a magyar Alföld méltó rajza. Ő írt először verseiben a „világszabadságról”, és általa teljesen új hang szólalt meg a magyar irodalomban. Közérthetően, egyszerűen szólt mindenkihez, a nép nyelvét beemelte az irodalomba.

TÉNYEK AZ ISKOLÁNKRÓL
A Petőfi Sándor Általános Iskolát 1955-ben alapították. Európa legnagyobb költőinek egyikéről nevezték el.
A tanárok szorgos munkájának, odaadásának és számos szemináriumon való részvételének köszönhetően az iskola egyre jobban felszerelt, a tanítás pedig mind jobb minőségű.
ÉRTÉKEINK
Legyen az Ön gyermeke is egyike annak a több mint 50.000 diáknak aki nálunk fejezte be az általános iskolát!
Iratkozzon fel az e-mail-címjegyzékre, hogy idejében eljusson Önhöz minden információ!